Sposób na to aby zbadać swoje serce na sto procent! - dla zdrowia

UKG serca cieszyn

Warto pamiętać że choroby serca i

Uzdrowiciel naszych serc, którzy to taki może być? To kardiolog mądra głowa, EKG nam dziś wykona! Stwierdzi rychło czy serduszko nie ucichło.Ta krótka rymowanka bardzo ogólnie obrazuje czym zajmuję się lekarz kardiologii, gdyż kardi

Sposób na to aby  zbadać swoje serce na sto procent! - dla zdrowia UKG serca cieszyn
ologia to nie tylko same schorzenia serca. Ten dział medycyny obejmuje także schorzenia naczyń krwionośnych, a mówiąc konkretniej diagnozą oraz leczeniem chorób naczyniowo-krwionośnych. Lekarz kardiolog potrafi rozpoznać wady wrodzone oraz nabyte serca i układu krążenia, diagnozuje, prowadzi leczenie, a także profilaktykę zdrowotną w swoim zakresie. Jednak, aby mógł tego dokonać, pacjent najpierw sam musi rozpoznać u siebie pierwsze niepokojące symptomy, które mogą wskazywać na to, iż coś niedobrego zaczyna się dziać w jego organizmie. Dlatego ważne jest, aby każdy z nas choć w cząstkowym zakresie wiedział jakie objawy są niepokojące, są to między innymi: uczucie zmian w rytmie bicia serca, a także gniecenia i uciśnięcia w klatce piersiowej; często odczuwalne uderzenia krwi do głowy; duszności, zasłabnięcia i omdlenia; obrzęki twarzy i kończyn. Takie symptomy łatwo zbagatelizować, jednak jeżeli powtarzają się bardzo często należy niezwłocznie udać się do kardiologa. Medycyna w obszarze kardiologii jest obecnie działem wysoko rozwiniętym,dzięki czemu każdy pacjent udający się do kardiologa może mieć wiele nadziei na pełny powrót do zdrowia. Warto pamiętać, że choroby serca i układu krwionośnego są jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnej śmierci.


Może ona posłużyć ocenie ogólnego stanu

Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią najczęstszą przyczyną zgonów na świecie i mając te ponurą statystykę na uwadze, warto się badać nawet wtedy, gdy nic nie boli. Jednym z podstawowych zabiegów diagnostycznych, które pozwala wykryć chorobę serca, jest EKG.

Żeby zdążyć przed chorobą, szczególnie wtedy, gdy rozwija się bezobjawowo, wystarczy 10 -15 minut na kozetce w gabinecie lekarskim. Badanie EKG jest całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne, bezpieczne i powszechnie dostępne. Przy jego pomocy diagnozuje się zarówno niemowlaki, jak i stulatków.

Elektrokardiografia (EKG) polega na rejestracji czynności mięśnia sercowego. Może ona posłużyć ocenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta, często jednakże przy jej pomocy medycyna ratuje życie człowieka. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów, takich jak ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, zasłabnięcie, chwilowa utrata przytomności, dojmujące uczucie lęku połączone z nadmierną potliwością należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, a ten z pewnością skieruje nas na EKG.

Podstawowe badanie EKG trwa krótko, jednakże w przypadku wątpliwości kardiolog może zlecić Holter EKG, popularnie holter. Urządzenie to będzie miało za zadanie monitorować pracę serca sposób ciągły przez całą dobę w celu późniejszej szczegółowej analizy. Rejestrator przymocowany do ciała pacjenta ma niewielkie rozmiary i nie zakłóca normalnych czynności życiowych.

Interpretacją EKG może zająć się specjalista kardiolog czy też lekarz medycyny, ale w sytuacji zagrożenia życia dużą biegłością wykazują się też ratownicy medyczni.


Efektem końcowym jest zapisanie informacji na

Kiedy jest sygnał, że powinienem się spotkać z lekarzem, którym jest kardiolog? Jakie objawy muszą nastąpić, by do niego się wybrać?
Naturalnie, by móc go odwiedzić bezpłatnie potrzebne nam będzie skierowanie. Tak jest u nas zbudowany system lekarski, że nie ma innego wyjścia. Trzeba będzie się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, który następnie jeśli dostrzeże ku temu powody wyśle nas do kardiologa. Tak nasza medycyna jest zbudowana. Ale jakie objawy muszę mieć, by tam się zgłosić? Dolegliwości z sercem mogą pojawić się nagle, ale również choroba może się rozwijać całymi latami. Jeśli czujesz, że rytm twojego serca jest nieco zaburzony, twoje ciśnienie jest bardzo wysokie, w klatce piersiowej odczuwać nieprzyjemne kłucie lub jakikolwiek ból, podczas wysiłku nawet najmniejszego jesteś szybko zmęczony oraz odczuwasz problemy ze złapaniem tchu to sygnał, że warto zgłosić się do lekarza. Pamiętaj, że jeśli którykolwiek z tych objawów ma duże nasilenie- nie zastanawiaj się dzwoń po karetkę! Twoje zdrowie i życie jest najważniejsze.
Jakie są podstawowe badania, które wykonuje kardiolog?
Jednym z najważniejszych jest EKG- elektrokardiografia. Brzmi złowieszczo, jednak nie ma co się martwić jest to bezbolesne badanie, które sprawdza elektryczną czynność naszego serca. Do badania wykorzystuje się elektrody, które nakłada się na pacjenta. Następnie ich rola polega na przesłaniu wiadomości o elektrycznej pracy serca do urządzenia EKG. Efektem końcowym jest zapisanie informacji na taśmie papieru EKG, które kardiolog odczytuje.
Pamiętaj w razie wspomnianych dolegliwości skontaktuj się z lekarzem. Ceną jest twoje zdrowie!



© 2019 http://dla-zdrowia.torty-dla-dzieci.waw.pl/